• Projekti

    Projekti

Labāks karjeras atbalsts mašīnbūves un metālapstrādes nozarē

No 2021. gada 1. novembra līdz 2022. gada 31. oktobrim nodibinājums “Smart minds” kopā ar 2 partneriem no Igaunijas un Latvijas īsteno Erasmus+ programmas KA2 Maza mēroga partnerības skolu izglītībā projektu “Labāks karjeras atbalsts mašīnbūves un metālapstrādes nozarē” (angļu val.- “Better career guidance in Mechanical Engineering and Metalworking Industries (BetterCareer)”) (Projekta Nr. 2021-1-LV01-KA210-SCH-000031207).

Mašīnbūves un metālapstrādes nozare  ir nozīmīga Eiropas ekonomikas sastāvdaļa.  Viens no galvenajiem nozares attīstības priekšnosacījumiem ir kvalificētu speciālistu pieejamība. 2020. gada novembrī Latvijas un Igaunijas mašīnbūves un metālapstrādes asociāciju veiktā aptauja uzrādīja faktus, ka 40,7% 7.-9. klašu skolēnu vispārizglītojošajās skolās Latvijā un 34,5% skolēnu - Igaunijā nav izlēmuši, kur viņi turpinās mācības. Karjeras atbalsta materiāli ir veids, kā informēt jauno paaudzi un plašāku sabiedrību par mašīnbūves un metālapstrādes nozari un piesaistīt topošos speciālistus nozarei.

 

Projekta galvenie mērķi ir:

1) izstrādāt visaptverošus, mūsdienīgus un interesantus karjeras atbalsta materiālus par mašīnbūves un metālapstrādes nozari,  ar to saistīto izglītību un kvalifikācijām Latvijā un Igaunijā;

2) apmācīt karjeras atbalsta konsultantus, STEM skolotājus un citus pedagogus un speciālistus vispārējās izglītības iestādēs par karjeras perspektīvām mašīnbūves un metālapstrādes nozarē.

 

Projekta galvenie rezultāti ir:

1) izveidots interesants karjeras atbalsta materiāls par mašīnbūves un metālapstrādes nozari igauņu, latviešu un angļu valodā;

2) apmācīti vismaz 50 (vismaz 25 katrā valstī) karjeras atbalsta konsultanti un vispārējās izglītības speciālisti par karjeras iespējām mašīnbūves un metālapstrādes nozarē.

 

Mērķa grupas:

1) karjeras atbalsta konsultanti, STEM skolotāji un citi pedagogi un speciālisti vispārējās izglītības iestādēs;

2) 7.-9. klašu skolēni vispārējās izglītības iestādes;

3) plašāka sabiedrība, tostarp arī cilvēki, kas dzīvo laukos un attālos reģionos.

 

Partneri:

1. Merkuur OÜ (Igaunija) - https://www.merkuur.eu/;

2. Tehnobuss Latvija (Latvija)- https://www.tehnobuss.lv/.

 

Lai iegūtu sīkāku informāciju vai pieteiktos uz apmācībām projekta ietvaros, lūdzu, sazinieties ar mums pa e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Vairāk informācijas (angļu valodā): https://erasmus-plus.ec.europa.eu/projects/search/details/2021-1-LV01-KA210-ADU-000034001

 

Projekta rezultāti: 

1. Prezentācija par mašīnbūves un metālapstrādes nozari Igaunijā un Latvijā angļu valodā;

2. Prezentācija par mašīnbūves un metālapstrādes nozari Latvijā latviešu valodā;

3. Prezentācija par mašīnbūves un metālapstrādes nozari Igaunijā igauņu valodā;

 

4. Video par mašīnbūves un metālapstrādes nozari Igaunijā igauņu valodā:

4.1. Prezentācija par mašīnbūves un metālapstrādes nozari Igaunijā igauņu valodā;

4.2. Video par mašīnbūves un metālapstrādes nozari Igaunijā igauņu valodā;

4.3. Video par mašīnbūves un metālapstrādes nozari Igaunijā igauņu valodā.

 

5. Video par mašīnbūves un metālapstrādes nozares profesijām latviešu valodā:

5.1. Video par metinātāja profesiju. Metinātāji ir uzskatāmi par bāzes profesiju metālapstrādē. Turklāt tie ir pieprasīti arī citās nozarēs. Pieprasījums pēc šiem speciālistiem ir nemainīgi augsts. Video ir ietvarta īsa informācija, ko nozīmē šī specialitāte, kur to var apgūt un kādas ir perspektīvas darba tirgū.

5.2. Video par programmvadības metālapstrādes darbgaldu operatora / iestatītāja profesiju latviešu valodā. Ieskats vienā no pieprasītākajām profesijām metālapstrādes nozarē - programmvadības metālapstrādes darbagaldu operators / iestatītājs. Ko nozīmē šī profesija? Kur to var apgūt? Kādas perspektīvas darba tirgū?

5.3. Video par mašīnbūves tehniķa profesiju latviešu valodā. Mašīnbūves tehniķis ir vispusīgs speciālists ar plašām bāzes zināšanām metālapstrādes tehnoloģijās un ražošanas darba organizēšanā. Video ir īss ieskats mašīnbūves tehniķa specialitātē, izglītības iespējām un perspektīvām darba tirgū.

 

© 2020 Smart minds @